CLOUD basic

Cloud je naše nejnovější a zároveň nejexkluzivnější stomatologické svítidlo. Je nepřehlédnutelné kvůli elegantnímu a neotřelému designu. Není to ale pouze design, čím dokáže zaujmout.

Jednotlivé varianty prohlédněte v našem online studiu.

Varianta
Na dotaz Na dotaz Na dotaz Na dotaz Zvolte variantu
Kód: C209 C247 C235 C273 Zvolte variantu
Značka: D-tec
91 331 Kč 98 881 Kč 99 765 Kč 107 315 Kč od 91 331 Kč 91 331 Kč / 1 ks 98 881 Kč / 1 ks 99 765 Kč / 1 ks 107 315 Kč / 1 ks
Kategorie: Osvětlení pro stomatology
Záruka: 5 let
Určení světla: Pracovní svítidlo
Zdroj osvětlení: LED Samsung HighPower
Intenzita osvětlení: 4 000lx/1,2m
Teplota chromatičnosti: Dynamické 3 000- 6 500 K
Všeobecný index podání barev: 95
Příkon svítidla: 209 - 290W
Životnost zdroje osvětlení: 40 000 hodin
Další možnosti: doplňte svítidlo o držák monitoru
28 let na trhu
28 let na trhu
s osvětlením pro stomatology
5 390+ zákazníků
5 390+ zákazníků
z řad zubařů i veterinářů
6 480 světel
6 480 světel
jsme namontovali po celé ČR
Záruční i pozáruční servis
Záruční i pozáruční servis
vč. možnosti repasu nebo vylepšení

Jeho světelný prstenec může svítit pracovním studeným světlem 6 500 K napodobující denní světlo ve fantastické intenzitě 4 000 lux. Na objednávku můžeme přidat na vnější prstenec ke studenému světlu i teplé 3 000 K a vy budete moci oba zdroje světla akcentovat dle denní i roční doby, nebo prostě jen podle nálady. V letních měsících budete jistě volit chladnější odstíny světla a v zimě spíše ty teplejší. Změna teploty nemá vliv na podání barev. To je u obou světelných zdrojů vyšší než 93 %.

Cloud může svítit i směrem nahoru a vytvářet tak nepřímé světlo, které dokáže rovnoměrněji osvětlit celý prostor.

Nejvýraznějším pro model Cloud je vnitřní barevný panel, na kterém si můžete dálkovým ovládáním nastavit barvu dle přání, nebo spustit program cloud, který napodobuje průchod mraků nad hlavou. Zdá se to možná jako zbytná výbava, tento efekt ale posouvá monotónní umělé osvětlení opravdu velmi blízko k přirozenému dennímu světlu, které je rovněž proměnlivé a neustále se pulsující v rytmu dne, nebo právě při průchodu oblačnosti. Pacient je hypnotizován oblačnými obrazci prolínajícími se středovým panelem a zapomíná, že je u zubního lékaře...

Nadčasový design není samoúčelný. Při konstrukci svítidla bylo cíleno na hladké a kompaktní provedení, což přináší velmi jednoduchou údržbu omezující se na občasné otření vlhkým desinfekčním ubrouskem. Vnitřní prostor svítidla je přístupu prachu a jiných nečistot zcela uzavřený.

Jedná se navíc o velice úsporný systém LED diodového plnospektrálního osvětlení s vynikajícím podáním barev. U tohoto modelu můžeme hovořit až o 70% úspoře elektrické energie oproti často používaným 80 a 54W zářivkovým trubicím.

Varianta Cloud basic je základní verzí tohoto modelu. Nabízí pracovní bílé světlo o dostatečné intenzitě 4 000lux, což skvěle snižuje rozdíly mezi intenzitami operační lampy, případně mikroskopu, nebo lupových brýlí a periferií pracovního pole.

Varianta s nepřímým světlem osvětluje nejen pracovní pozici, ale i strop. Ten bývá často tmavý, protože všechna svítidla umístěná na stropě nebo v podhledu jsou nasměrována pouze dolů bez možnosti osvětlit horní část místnosti.

Varianta s dynamickým světlem je ovládána dálkovým ovladačem s možností stmívat nezávisle na sobě dva světelné zdroje. Jeden zdroj s teplým světlem 3000K (vnější obvod prstence) a druhý se studeným světlem 6500K (vnitřní obvod prstence). Studené světlo je distribuováno difusním vysoce propustným rastrem s drobnými kužely. Ty zajišťují dokonalou difúzi celou dolní plochou svítidla, takže světlo nevytváří ostré stíny. U tohoto modelu je například možné akcentovat teplejší odstíny světla v zimě a studenější odstíny v letním období. U dynamického světla může na dálkovém ovládání zapnut funkci automatik, čímž začne světlo samostatně měnit intenzitu i barvu světla tak, jak je tomu u přirozeného denního světla, když například slunce zastíní mrak. Napodobením těchto přirozených proměn, barevného spektra i barevného podání se dostáváme na úroveň skutečného denního světla. Nechtěli byste takové podmínky na svém pracovišti?

Varianta s barevným středem - na barevném panelu si můžete dálkovým ovládáním nastavit barvu dle přání, nebo spustit program cloud, který napodobuje průchod mraků nad hlavou. Zdá se to možná jako zbytná výbava, tento efekt ale posouvá monotónní umělé osvětlení opravdu velmi blízko k přirozenému dennímu světlu, které je rovněž proměnlivé a neustále se pulsující v rytmu dne, nebo právě při průchodu oblačnosti.

Varianta s držákem monitoru - oblíbená varianta, která umožňuje instalaci monitoru do středového prostoru. Volbu a konektivitu necháváme na zákazníkovi, u nás si můžete objednat svítidlo a kloubový držák, který umožní natočení a naklonění monitoru. Rozteče pro montáž monitoru jsou standardně 10x10 cm. Velikost monitoru doporučujeme do 19,5", aby nezakrýval světelnou plochu. Častým motivem použití této varianty je promítání pohádek, nebo přírodovědných dokumentů, ale také přenos intraorální kamery, či mikroskopu...

Zpět do obchodu